Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Chopte sa podnikateľskej príležitosti čo najrýchlejšie- s kúpou hotovej firmy

Je to v mnohých prípadoch proste tak, že ak má človek dobrý nápad, mal by sa ho chytiť a ísť si za ním, ideálne na nič nečakať a tiež sa nenechať odradiť možnými prekážkami. O to je toto tvrdenie pravdivejšie v podnikaní, kde takisto rozhodne treba rátať s byrokratickými prekážkami a niekedy aj s časovo obmedzenými príležitosťami.

Lenže zákon je zákon a stanovené postupy sú stanovené postupy, nikoho nezaujíma, že váš podnikateľský plán je brilantný a potrebujete ho rozbehnúť čo najskôr. Podnikať vo väčšom, to umožňujú napríklad spoločnosti s ručením obmedzeným (u slovenských podnikateľov najobľúbenejšia forma).

  • Lenže aby ste takúto eseročku založili, nezaobíde sa to bez podania návrhov, čakania a behania po úradoch, zatiaľ čo skutočná biznis príležitosť pomaly stráca svoj potenciál.

podnikateľ, oblek, notebook

Pokiaľ ste teda v tejto situácii, musíte si pomôcť sami a riešenie k tomu existuje. V takejto situácii to skúsení podnikatelia riešia tým, že si kúpia hotovú, založenú firmu. Predaj sro cena môže vyjsť z hľadiska financií a kúpy o niečo viac, než založenie vlastnej firmy, ale ako odznelo- je to najlepšie riešenie pre tých, čo chcú začať podnikať v čo najkratšom čase. Jednoducho, rýchlo a bez zbytočných byrokratických prekážok.

A to hlavne z dôvodu, že takéto hotové firmy s históriou alebo ready made spoločnosti bez histórie, sú už prakticky založené a majú splnené všetko k tomu, aby mohli obchodovať.

To v praxi znamená, že sú zapísané v Obchodnom registri, väčšinou aj zaregistrované na daňovom úrade a sú platcami DPH, bolo pri nich zaplatené základné imanie a sú k nim doložené dokumenty o ich založení.

muž pri počítači

Je výhodou, ak je takáto firma na predaj platcom DPH, pretože vám s tým odpadnú ďalšie starosti a ušetríte čas navyše. A je tiež výhodou, ak sú takéto ready made s.r.o. čisté, teda nemajú žiadne nevybavené záväzky zo svojej obchodnej histórie, ktorú niektoré z nich dokonca ani nemajú a vznikli len preto, aby sa predali.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén