Konopná masť pomáha a je legálna

Stále viac ľudí spoznáva pozitívne účinky konopnej masti doslova na vlastnej koži. Napriek tomu je daná téma ešte stále pomerne tabu a tieto produkty nie sú samozrejmosťou, resp. nie každého napadne, aby si takúto masť kúpil. Pretože veľa ľudí možno ešte poriadne nevedia, pre koho a na čo má konopná masť blahodarné účinky. Pozrime sa teda na to.

Tých liečivých a pozitívnych účinkov na ľudské telo majú konopné masti a oleje viacej. Odporúčajú sa aplikovať napríklad pri kožných problémoch, ale aj pri bolestiach kĺbov a svalov, kŕčových žilách či hemeroidoch. Tiež sú účinné v prípade, ak chcete dopriať svojej pleti zdravší a mladší vzhľad (účinne redukujú vrásky, dodávajú pleti zdravšiu farbu a pružnosť).

Marihuana, obloha

Konopné masti sú zložené z konopného oleja, ktorý sa skladá z extraktu konopných semien. A práve tieto konopné semienka sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a mastných kyselín omega 3 a omega 6. Pri výrobe a spracovaní sa k primárnym cieľom radí tiež dostať do masti dostatok účinnej látky kanabidiol (CBD). Všetky obsiahnuté látky sú efektívne hlavne na liečbu kožných ochorení, na omladenie pleti, ale aj na tíšenie bolestí a zápalov.

Prírodná marihuana

Je to legálne a „nezhúlim“ sa z toho?

  • Buďme úprimní- pri pojme kanape resp. cannabis si väčšinou predstavíme drogy. Teda fakt, že napríklad fajčenie cannabisu ovplyvňuje našu psychiku. Veď v neposlednom rade je predsa držanie a fajčenie „trávy“ nelegálne. Napriek tomu existujú legálne a liečivé konopné výrobky, ktoré bez problémov kúpite cez eshop. Najčastejšie práve konopnú masť a to z dôvodu, že tieto produkty majú obsah THC pod 0,3 %, sú preto plne legálne a neškodia. Práve vysoký obsah THC je dôvodom, prečo je „tráva“ zakázaná, čo ale neplatí pre tieto konopné produkty, ktoré obsahujú minimum alebo žiadne THC. Naopak obsahujú CBD, ktoré zmierňuje bolesť.

About the Author

You may also like these