Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Mobilné formy bývania

Firma euro-mobilnedomy.sk vám ponúka mobilné domy alebo mobilheimy na široké použitie. Ide o firmu, ktorá už 40 rokov stavia rôzne mobilné domy a rekreačné chaty v ich vlastnej továrni. Ako výhradní zástupcovia holandského výrobcu mobilných domov vývážajú mobilheimy okrem Európy aj do Spojených štátov amerických. Všetky mobilné domy a chatky v ich ponuke je možné zakúpiť a cena dopravy je stanovená formou dohody, nie je však vyššia než 4000 eur. Na územie Českej republiky je doprava spoplatnená len v prípade, ak ide o mobilný dom širší než tri metre.

karavan

Mobilné domy sa tešia veľkej obľube najmä v USA, kde sa pred 80 rokmi začali pôvodne aj vyrábať. V súčasnej dobe sú veľmi často využívané ako rodinné bývanie, ale aj na podnikateľské účely, alebo ako rekreačné ubytovacie zariadenie. Ide o kompromis medzi rodinným domom a karavanom. Všetky mobilné domy v ponuke sú predávané s kompletnou výbavou. To zahŕňa kompletnú kuchyňu vrátane spotrebičov, obývaciu izbu s rozkladacou sedačkou pohodlnú spálňu, moderný sprchovací kút a samozrejme WC. Okrem bývania je vhodné tieto mobilné domy využívať aj ako priestor pre rýchle občerstvenie, kanceláriu alebo rôzne predajne. Výhoda týchto mobilných domov spočíva okrem toho, že ich môžete kedykoľvek premiestniť, aj v tom, že sú energeticky nízko nákladné. Treba však dodať, že mobilné domy v ponuke sú určené predovšetkým k sezónnemu bývaniu. Po revitalizácií a úpravách je ale možné využívať ich aj celoročne.

Ponuka je okrem mobilných domov zostavená aj z mobilných chatiek, nazývaných chalets. Rozdiel v porovnaní s mobilným domom spočíva v materiáli, z akého sú tieto chatky vyrobené. Mobilné domy sú spravidla z plechu alebo plastu, pripomínajúce karavany. Naopak chatka je vyrobená z dreva alebo kvalitného plastu, teda pripomína klasickú chatku, ale okrem toho je mobilná. Ďalšou výhodou je to, že tieto mobilné chaty bývajú zväčša aj zateplené, čo umožňuje ich hneď využívať celoročne, bez potreby vykonania akýchkoľvek úprav. Mobilné domy nebývajú prispôsobené pre tepelné podmienky, preto je ich zateplenie nutné.

V prípade, ak by ste chceli spojiť viacero mobilných domov do jedného celku, je to možné. Avšak, v tomto prípade je potrebné kúpiť mobilný dom priamo spojený z viacerých mobilných domov do tvaru „L“ alebo „U“. Je to z dôvodu, že mobilné domy nie sú vyrábané ako stavebnica, keďže každý mobilný dom má svoju kuchynskú linku a aj sociálne zariadenie.

Ak ste sa už pre mobilný dom rozhodli, je potrebné povedať, že na jeho kúpu nie je možné zobrať hypotéku, nakoľko nejde o nehnuteľnosť. Je však niekoľko ďalších spôsobov, ako sa dajú získať financie na jeho kúpu. Napríklad prostredníctvom bezúčelnou pôžičkou od banky. S týmto súvisí aj fakt, že nie je potrebné vybavovať stavebné povolenie, no niekedy je potrebné predložiť o umiestnení stavby, nakoľko slovenský právny systém nepozná pojem „mobilný dom“.

mobilné bývanie

Pre vážnych záujemcov máme k dispozícii online ponuku mobilných domov, ktoré si od nás môžete zakúpiť. Ak potrebujete produkt vidieť osobne, v Skotnici a Krnově sa nachádza centrum mobilných domov, kde môžete konkrétny mobilný dom skutočne vidieť a presvedčiť sa, či je pre vás naozaj vhodný. Samozrejme, ak by ste mali špecifické požiadavky, alebo si nevyberiete z aktuálnej ponuky, je možné sa dohodnúť a získať tak mobilný dom presne na mieru. Najlacnejšie mobilné domy sú v ponuke už od 3 150 eur. V prípade vážneho záujmu môžete spoločnosť euro-mobilnedomy.sk kontaktovať nonstop na infolinke, alebo navštíviť priamo vo vyššie spomenutých centrách počas pracovných dní vrátane soboty. Aktuálne majú v ponuke 117 mobilných domov, čo zvyšuje šance, že si vyberiete práve taký mobilný dom, ktorý bude zodpovedať presne vaším predstavám a snom.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2023 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén