Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Top najnavštevovanejšie sociálne siete a k čomu ich ľudia využívajú? Máme výsledky

V poslednej dobe sa so štatistikami týkajúcich sa internetu a sociálnych sietí priam pretrhlo vrece. Je to spôsobené dobou, ktorá má čoraz viac internetový charakter a forma komunikácie ako SMS správy či roamingy sú už v podstate „retro“.
Ktoré sociálne siete a weby sú najnavštevovanejšie?

aplikace

Víťazi takých prvých 5 priečok sú už asi jasní vždy vopred, v podstate každý rok, už prekvapia málokoho. Zaujímavé býva akurát ich vzájomné poradie a novinky, ktoré dané weby priniesli.  V tomto poradí sa zakaždým nachádzajú siete, aké navštevujeme prakticky každý deň a možno každú hodinu. Ide o skutočný celosvetový fenomén, ktorý sa však už stal bežným nástrojom, takou samozrejmosťou, ako keď používame toaletu alebo použijeme čistú vodu z umývadla. V podobnej miere sme pripojení k týmto sieťam.

youtube

Pozrime sa tak spoločne na čerstvé štatistické výsledky z roku 2018 zhotovené neziskovou americkou organizáciou Pew Research Center, ktorá sa tentokrát zamerala predovšetkým na amerických tínedžerov. Aké sociálne siete navštevujú najčastejšie?

Tri najnavštevovanejšie sú: Youtube, Snapchat a Instagram.
Štvrté a piate miesto držia: Facebook a Twitter.
Zaujímavý je percentuálny rozdiel, zatiaľ čo 32 % z opýtaných uviedlo, že najčastejšie používa Youtube, 35 % uviedlo Snapchat, Instagram 15% , Facebook 10% a piaty Twitter iba 3 %. Ostatných 5 % sa rozdelilo medzi Tumblr, Reddit (po 1%) a 3 % uviedli, že medzi ich najnavštevovanejšie nepatrí ani jedna z týchto stránok.

twitter

K čomu tieto sociálne siete využívajú predovšetkým?
40 % ku komunikácii s rodinou, priateľmi a známymi, 16 % k prístupu k novinovým správam, udalostiam a pravidelným informáciám, 15 % k spojeniu sa s užívateľmi na základe spoločných záujmov, 9 % k zábave, 7 % k sebaprezentovaniu, 5 % hľadá útechu a podporu, 4 % sa týmto spôsobom učia nové veci, 6 % uviedlo iný dôvod. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén