Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Nadchnime deti pre vedu

Deti sú naša budúcnosť. Vedeli ste, že každý je iný. Aj deti sú rozdielne, podporme preto to, čo ich baví. Kto vie? Možno má doma nového vedca alebo vynálezcu. Najlepšie na deťoch je to, že sa dokážu vzdelávať a objavovať svet nielen cez učebnice ale aj cez svoju fantáziu. Stačí im k tomu iba správna motivácia a povzbudenie ich hravosti. Aby sa deti rady učili a spoznávali nové veci, je prvoradé ich k tomu viesť. Aj formou učenia hrou. Naozaj úžasne sa osvedčila aj hra s vedeckými pokusmi. Nemusíte byť pritom vyštudovaný v niektorom z špeciálnych oborov. Na vedecké pokusy Vám stačí iba málo. Niekedy aj to, čo sa nachádza v kuchyni alebo kúpeľni. Oživme si trochu spomienky a naštartujme naše hravé ja. 

učenie môže byť aj radosť - učte deti modernými postupmi

Deti v mladom veku nasávajú informácie ako špongia. Niekoho fascinuje staroveký Egypt a dejiny, iný miluje hviezdy a vidí na oblohe nielen čierne večerné nebo ale aj množstvo nádherných farieb, ktoré sa vo vzdialenom vesmíre nachádzajú. Napríklad hviezdne hmloviny. Niektoré deti ale neustále niečo tvoria a snažia sa vyrobiť svoj vynález. Veda je založená na bádaní, na pokusoch a omyloch. Niekedy k novému vedeckému objavu prispeje aj náhoda.

možno máte aj Vy doma budúceho vedca, lekára alebo fyzika

Vedecké pokusy pre deti sú úžasnou inšpiráciou pre ich budúce ciele a smerovanie. Pretože práve nadšenie a radosť z učenia sa nových vecí, je základným pilierom pre kvalitné vzdelanie. Radi pečiete a máte doma potravinárske farbivo? Vyjdite si s deťmi na prechádzku, určite nájdete po ceste množstvo kvetín. Odtrhnite si ich pár, ideálne biele kvety. Doma v rôznych pohároch rozpustite pár kvapiek farbiva a vložte kvety do jednotlivých pohárov. Po čase sa farba kvetov zmení podľa toho, v akej vode boli ponorené ich stonky. Rozprávajte sa s dieťaťom, vysvetľujte a ukazujte- čo Vám pokus priniesol? Malé deti milujú otázky, a ešte viac Vaše odpovede. Odmenou pre Vás bude príjemne strávený čas a úsmev na tvári. 

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén