Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Svetlo z umelého zdroja už vnímame ako bežnú súčasť života

Mnohé investície do vývoja nových produktov sú na základe požiadavky vyrábať stále viac úspornejšie a k životnému prostrediu šetrnejšie produkty, ktorých reálny význam pociťujeme všetci, napríklad pri nižšej spotrebe elektrickej energie pri svietení. V tomto segmente sú to LED svietidlá. Nie je to až tak dávno, čo sa prvýkrát na scénu dostali LED-ky, technológia, ktorou sa vyrábajú svietidlá do každého prostredia. Patria k tomu najlepšiemu, čo je dostupné pre každého v domácnostiach, kanceláriách, halách, športoviskách, jednoducho všade tam, kde potrebujeme svietiť. Exteriérové či interiérové osvetlenie sa tak stalo atraktívne, pretože sa zmenil dizajn takto využívaných svetelných zdrojov.

Pásiky svojou konštrukciou nemajú konkurenciu

Nahradzujeme halogénové svietidlá, ktoré už nespĺňajú požiadavky moderného trendu, LED ponúkajú širokú škálu, od klasických žiaroviek cez trubice, panely, reflektory až po neskutočne variabilné pásiky. Benefitom všetkých je možnosť ovládať led osvetlenie ich diaľkovým ovládačom, zároveň je možné nastavovať a upravovať intenzitu svetla, jeho odtieň, rozličné prechody z farby do iného odtieňa, a to všetko podľa momentálnej potreby vytvorenia atmosféry.

Okrem doplnkového svetla sa však osvedčili aj ako hlavné svetelné zdroje, treba však prihliadať na priestor a typ svietidla. Variabilnosť sa im však uprieť nedá, ich konštrukčné vlastnosti, napríklad pásiky, umožňujú umiestniť svetlo aj do nedostupných miest. Svetlo má tri odtiene bielej farby, teplú, neutrálnu a studenú, ale existujú aj svietidlá s farebnými svetielkami.

Dizajny majú mnohoraké podoby

LED – ky sú ekologické, úsporné, čo sú ich najžiadanejšie vlastnosti, no nesmieme zabúdať ani to, že moderné interiéry kladú nároky aj na osvetlenie v modernom ponímaní, čo tieto typy svietidiel spĺňajú na 100%. Ich variabilnosť pri umiestňovaní nemá konkurenciu s ohľadom na predchádzajúce možnosti, ktoré osvetľovacia technika ponúkala. Najmarkantnejšie je to pri pásikoch, ktoré vzhľadom na ich konštrukciu môžu svoju úlohu vykonávať kdekoľvek.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén