Tasky Tomi

Čo robiť, keď cesto nekysne, ako odstrániť fľaky od červeného vína? Je lepší prášok alebo gél? S našim webovým magazínom, vás už nezastihne nepripravených.

Zdražovanie

V dnešnej dobe sa všetko zdražuje. Aj tie základné veci, ako je ovocie a zelenina, alebo napríklad aj mäso, skôr ale tá zelenňa a ovocie a to je na tom to najhoršie. Keď si spomeniete na príklad dobu našich babičiek a deduškov, tak vtedy bolo všetko za pár korún. Ale ono tiež keď vtedy bola iná doba. A vtedy aj dvadsať korún bolo veľa. Teraz mäso stojí pokojne dvesto korún a nikomu to už nepríde veľa. Zelenina a ovocie váži veľmi veľa. Tu v Nemecku sú úplne iné ceny. Videla som tu napríklad kilo hrozna za dvesto korún. A to už mi príde ako šialená cena. A čoraz viac mi príde, že na nás chcú obchody zarábať čo to ide. A fakt nerozumiem tomu, z akého dôvodu.

s

Väčšina ľudí totiž nemá obrovský príjem a nemôžu si dovoliť také drahé veci. A potom nám obyčajným ľuďom nastane situácia, že sa máme rozhodovať medzi mäsom a zeleninou, čo kúpime? Niekto napríklad obracia každú korunu a nemá na to. Ako k tomu prídu títo ľudia? Už tomh nerozumiem. Jednoducho to nie je normálne. Ja by som si jednoducho raz priala, aby ovocie a zelenina boli za normálnu cenu. Nie za tú, čo máme v obchodoch. A ja žijem v Nemecku. Ale koľkokrát si myslím, že sú tu na niečo podstatne lepšie ceny, než v Českej republike.

s

Ako v čom.. Je to na zvážení každého, aký má na to názor. A ďalšia vec je ešte plytvanie jedlom. A teraz bez zábavy. Viete si predstaviť, koľko jedla prejde a vyhodí sa? A je mi celkom záhadou, prečo to tie obchody radšej pred skončením trvanlivosti neporozdávajú tým, ktorí si nemôžu také veci dovoliť a radšej to vyhodia do koša. To je tiež na zamyslenie. Prečo to tie obchody vyhadzujú? Veď je to predsa úplne nelogické. Predsa to ešte niekomu dám a pokojne zadarmo, aby sa mohol normálne najesť. A potom človek obracia každú korunu. Fakt niektoré veci nepochopím a jednoducho mi ich nejakým spôsobom hlava neberie.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tasky Tomi

Šablona od Anders Norén